Apel


Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację naszego synka Gabrysia. Gabryś ma 7 lat, urodził się z wadą rozwojową centralnego układu nerwowego – agenezją ciała modzelowatego - i z zaburzeniami wzroku. Dodatkowo po jednym ze szczepień choruje na lekooporną padaczkę. Lekarze całość określają czterokończynowym mózgowym porażeniem dziecięcym. Niestety, to nieuleczalna choroba, Gabryś nie ma szans pokonać jej w całości, ale intensywna i regularna rehabilitacja daje szansę na poprawę jego funkcjonowania, a także na osiągnięcie samodzielności.
Gabryś to bardzo dzielny chłopczyk, od 2 miesiąca życia jest bardzo intensywnie rehabilitowany. Pomimo przeciwności losu, częstych regresów w rozwoju na skutek stale postępującej padaczki, synek ciągle zadziwia nas siłą walki. To jednak nie wystarczy. Gabryś, aby mógł uzyskać samodzielność – w każdym tego słowa znaczeniu - musi być wspomagany działaniami rehabilitacyjnymi, pedagogicznymi, logopedycznymi, terapii wzroku w specjalistycznym ośrodku. Bardzo ważne również są systematyczne pobyty na turnusach rehabilitacyjnych. Celem turnusów jest wspieranie rozwoju dziecka w sferze poznawczej, emocjonalnej a także ruchowej. To dostarczanie  nowych doświadczeń, takich, które będą stymulowały rozwój dziecka, również po turnusie. Turnus to również ogromna szansa dla nas, uczymy się nowych ćwiczeń, terapii oraz zdobywamy wiele nowych, cennych informacji.
Bardzo długo szukaliśmy sposobu, systemu pracy z Gabrysiem, dziś wiemy, że w naszym przypadku najważniejsza jest regularna i systematyczna rehabilitacja w ośrodkach w miejscu zamieszkania, zajęcia w domu, oraz jeden maksymalnie dwa turnusy rehabilitacyjne w roku. Niestety, na rehabilitację refundowaną przez NFZ trzeba czekać wiele miesięcy, więc ćwiczymy przede wszystkim w ośrodkach prywatnych, a dobry, „wieloprofilowy” turnus to koszt rzędu 6.000 złotych. Roczny koszt rehabilitacji Gabrysia to kwota od 25.000 do 30.000 złotych. Dla nas to zdecydowanie za dużo, a oszczędności to coś, co od dawna znamy tylko z nazwy, dlatego coraz częściej rezygnujemy z dużej części zajęć. Dla rozwoju dziecka czas jest najważniejszy, każda przećwiczona godzina to maleńkie kroczki w rozwoju. Dla dziecka w tym wieku czas bez rehabilitacji to czas stracony bezpowrotnie, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc.
Jako rodzice chcemy dać naszemu dziecku szansę na lepsze życie, walczymy o to aby w przyszłości Gabryś mógł być „samodzielnym człowiekiem” ale tylko bardzo ciężka, regularna i kosztowna rehabilitacja daje szanse na osiągnięcie takiego celu. Rehabilitacja to długoterminowy i bardzo kosztowny proces, sami nie jesteśmy w stanie sprostać kosztom, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” udostępniła nam konto na które można dokonywać wpłat:
FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
UL. ŁOMIAŃSKA 5, 01-685 WARSZAWA, 
Bank BPH S.A.
nr 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660
(koniecznie wpisując tytułem — jak poniżej - tylko wtedy wpłata zostanie zaksięgowana na subkoncie Gabrysia)
TYTUŁEM : 3829 - MIŁKOWSKI GABRIEL- darowizna na pomoc i ochronę zdrowia 

Numery do wpłat zagranicznych:

Kod SWIFT (BIC): BPHKPLPK
PL 48 10600076 0000321000196523
(darowizny w dolarach amerykańskich USD)

PL 11 10600076 0000321000196510
(darowizny w euro)