sobota, 26 stycznia 2013

1%

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, żył raz sobie PIT - w zgodzie z procentami. Co roku miał taką piękną tradycję, że przed końcem okresu rozliczeniowego wybierał sobie jeden szczytny cel i na niego przekazywał procent podatku - też jeden. Co Wy na to, żeby dołączyć do tej tradycji i pomóc Gabrysiowi? Wystarczy w rozliczeniu wpisać KRS 0000037904, wyliczyć procent, zaznaczyć zgodę i najważniejsze: podać cel szczegółowy- 3829 Miłkowski Gabriel. (zapożyczone od Basi Miszty)
Zgodnie z Ustawą o Działalności Pożytku Publicznego i Wolontariacie oraz znowelizowaną Ustawą o Podatku Dochodowym od Osób Fizycznych (PIT) możecie Państwo przekazać 1% swojego podatku dochodowego od osób fizycznych nie fiskusowi, a wybranej organizacji pożytku publicznego. Swój 1% podatku możemy przekazać instytucjom, których działania są zgodne z naszymi pasjami i zainteresowaniami, organizacjom ratującym zdrowie i życie ludzkie. Możemy pomóc zwierzakom, czy przeznaczyć 1% na rzecz rozwoju kultury i sztuki. W prosty sposób możemy wesprzeć organizacje pożytku publicznego - wystarczy wybrać cel i właściwie wypełnić formularz PIT. Każdy podatnik może przekazać 1% podatku na rzecz dowolnej OPP na formularzach PIT: 28, 36, 36L, 37, 38 i 39. Ważne jest, by rubryka dotycząca 1% w naszym rozliczeniu PIT nie zostało pusta, bo po prostu warto pomagać.
My również, jak co roku, zbieramy 1% na leczenie i rehabilitację Gabrysia, na specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny dla naszego synka, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie 1% Gabrysiowi. Aby przekazać mu 1% podatku, w swoim formularzu PIT koniecznie trzeba wpisać numer KRS i dokładnie wyliczony 1% podatku oraz uzupełnić rubrykę 'cel szczegółowy' (wzór poniżej). Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" na swojej stronie internetowej udostępniła program do wypełnienia PIT:
http://dzieciom.pl/chce-pomoc/przekaz-nam-1-procent
Pod wskazanym linkiem można również wypełnić swój formularz PIT on-line.
PS. Gdyby ktoś zechciał zostać posiadaczem małego kalendarzyka (zdjęcie powyżej) lub wspomóc nas w rozpowszechnianiu go, proszę o kontakt.

9 komentarzy:

 1. My już oddaliśmy swój procent chłopczykowi z podobnym problemem jak Gabryś:)))mam jednak nadzieję że wiele osób będzie mogło pomóc:Pozdrawiam bardzo serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Reniu i to jest najważniejsze, aby przekazać :) pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Justynko,Ty zrozumiesz...
  Nie będę kłamać, kręcić.
  Oddaliśmy pieniądze na schronisko dla piesków.
  Musieliśmy to zrobić. Tym stworzeniom nikt nie chce pomóc a są tam przez nas, ludzi...
  Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lusia oczywiście, ze rozumiem. Tak jak pisałam najważniejszym jest żeby ta rubryka w naszym rozliczeniu PIT nie została pusta. Doceniam każdy gest. Oczywiście że dla nas też 1 % jest ważny bo dzięki niemu tak naprawdę możemy zapewnić Biniaszkowi rehabilitację, ale mamy świadomość bezdomnych, źle traktowanych przez ludzi zwierząt - im też trzeba pomagać :)
   uściski serdeczne przesyłamy
   Justyna

   Usuń
 4. Cześć Justyna tu Radek - Twój sąsiad z lat młodości. Wysyłam Ci nasz 1 %. Pozdrawiamy i życzymy powodzenia i siły. RR

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Radek za 1% i za to, że się odezwałeś, pozdrawiamy serdecznie i uściski dla Twoich dziewczyn - Justyna

   Usuń
 5. I o to chodzi! Nareszcie znalazl sie ktos, kto fachowo i interesujaco opisal ten temat!


  Sprawdź moją stronę ; CzarnaHancza

  OdpowiedzUsuń
 6. Niczego nie brakuje, tresciwe i na temat.

  moja witryna : allegro spiroprint

  OdpowiedzUsuń
 7. Autor wie, co pisze, swietnie trafil z tematem. Naprawde solidna robota.


  Spójrz na moją stronę www :: Hancza

  OdpowiedzUsuń