piątek, 11 stycznia 2013

Biniowa przekora

Po długiej przerwie świątecznej przyszedł czas na zajęcia. Gabryś bardzo stęsknił się za panią Anią i swoimi "ciotkami terapeutkami". Widziałam jego pełne emocji oczekiwanie na pierwsze poświąteczne przyjście nauczycielki, każde pukanie do drzwi czy dźwięk domofonu wywoływało u niego entuzjazm. Pani Ania przyszła już 2 stycznia, radości nie było końca, najpierw długie przywitanie, potem jeszcze dłuższe przytulanie i na koniec gadanie, pewnie o świętach. Gabryś z ogromnym zapałałem opowiadał coś pani Ani - ja mogę tylko się domyślać, o czym gaduła mówi.
W nowym roku Biniaszek bardzo dzielnie pracuje, ale jest też bardzo przekorny. Do codziennych zajęć doszło rozbieranie i ubieranie choinki - czyżby tatuś coś nie tak ozdobił? Gabryś z pomocą pani Ani zdejmuje bombki, bawią się nimi a potem wspólnie zawieszają na drzewku. Choinka jest coraz bardziej sucha i przy ich zabawie gubi igły... ale nadal pięknie pachnie, wąchanie jej Gabryś bardzo polubił.
We wtorek po dodatkowej przerwie przedświątecznej i poświątecznej wybraliśmy się w końcu na zajęcia do naszego ukochanego Elfa. Gabryś całą drogę coś mi opowiadał jakby chciał mnie zapytać - mamo, daleko jeszcze, po czym zasnął na chwilę przed dotarciem na miejsce... I nie obudził się przez całe zajęcia... oczywiście otworzył oczy zatrzepotał do cioci rzęsami na powitanie, po czym poszedł dalej spać... Nie pomogło proszenie cioci ani moje, on przekornie spał. Ciocia mimo to rozpoczęła zajęcia, masaż buzi powinien go zbudzić, ale on był tak nieprzytomny, że nawet mięśnie jego twarzy słabo reagowały na masaż... Cioci było przykro bo po prawie miesięcznej przerwie też cieszyła się, że Gabryś w końcu przyjeżdża na zajęcia. Swojej reakcji nie skomentuje przecież wiozłam go na zajęcia przez pół stolicy tylko po to żeby się wyspał... 
Gabryś w nowym roku stał się bardzo przekorny jak widać, kiedy trzeba spać on chce się bawić, kiedy trzeba ćwiczyć on śpi, nie będę pisać co robi gdy trzeba jeść... Ale mamy też pierwszy noworoczny sukces, pierwszy tydzień nowego roku przetrwaliśmy bez napadów, były jakieś małe wzdrygnięcia ale te są niczym przy dotychczasowych napadach Gabrysia, oczywiście przed opadami śniegu w weekend pojawiło się kilka, ale tak to bywa, Gabryś zawsze reagował napadami na zmianę pogody. 
Dopadła nas też jedna smutna wiadomość z nowym rokiem, Gabryś nie bedzie miał terapii widzenia - do czasu kiedy kogoś nie znajdziemy. Pani Magda, która dotychczas prowadziła terapię musiała przerwać pracę zawodową, choć doskonale rozumiemy sytuację dla nas to bardzo smutna wiadomość. Terapia widzenia to jedna z ważniejszych terapii na które Gabryś uczęszczał i jest bardzo potrzebna Gabrysiowi.

Pani Magdo z całego serca chcielibyśmy Pani podziękować za Pani pracę z Gabrysiem, za trud za zaangażowanie, za wielkie serce, za wszystkie cenne wskazówki i rady, za tęczę na ścianie, za własnoręcznie robione książeczki i wiele wiele innych. Dziękujemy!!!
PS. Pani Magdo trzymamy za WAS kciuki.

8 komentarzy:

 1. Gabryś ma swój charkter jak prawdziwy mężczyzna wszystko na przekór:))))to naprawdę smutne że Gabryś nie będzie miał terapi widzenia i mam nadzieję że szybko znajdzie się ktoś i znów rozpocziecie pracę.Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Hehe. Nie znam jeszcze osobiście Binia,ale i tak Go uwielbiam :-)! Spioszek wie, jak wybrnąć z ćwiczeń :-P, choć Tobie do śmiechu nie było. Trzymam kciuki za szybkie znalezienie zastępstwa. Godne p. Magdy.
  P.S. Wierzę, że wkrótce Go poznam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewacia wiesz że gdyby nie turnus to stałoby się już na początku lutego... ale poczekamy do wiosny i coś wymyślimy :D

   Usuń
  2. Wiem, wiem. Ale do wiosny coraz bliżej, więc nam się uda:-).

   Usuń
 3. Jestem u Ciebie kolejny raz. Czytam post i wychodzę.
  Przypuszczam, że nie wiesz dlaczego tak postępuję... Widzisz, napiszę komentarz i potem czegoś mi brakuje.
  Oczywiście, że jeszcze wpadam przeczytać post i komentarze kolejny raz ale...
  Justynko, to smutne, że Gabryś nie będzie miał terapii widzenia. Mam nadzieję, że ten problem szybko zostanie rozwiązany.
  Oczywiście, musiałam zapisać do Picasa zdjęcie Gabrysia. Zdjęcie mam wydrukowane. Delikatnie przytulam Go do mojego policzka...Może dobra energia popłynie do Niego.
  Ten Jego rozbrajający uśmiech, powala, zniewala. Oby się tylko Eryk nie dowiedział, bo patrząc na Gabrysia...zakochałam się.
  Mam do Ciebie ogromną prośbę, ucałuj, wyściskaj Go ode mnie.
  Ślę Wam moc pozdrowień.
  Lusia

  OdpowiedzUsuń
 4. Lusia niedługo wyjeżdzamy na turnus a tam Gabryś będzie miał zajęcia ze świetną panią pedagog, która jest również terapeutą widzenia :) a potem będziemy kombinować bo tak jak napisałam to bardzo ważna i potrzebna terapia.
  Cieszę się ze drukujesz sobie Gabrysiowe zdjęcia - każdą dobrą energię przyjmujemy z radością - też mam nadzieję, że Eryk sie nie obrazi ;) a Gabryś uwielbia być przytulany nazywamy go naszym rodzinnym miziakiem, nie da sie przejść koło niego nie przytulając go :) ja wymiękam nawet jak śpi...
  uściski przekazane, uśmiechy te zdjęciowe przesyłamy przy okazji uścisków, my również serdecznie ściskamy - Justyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Justynko, cieszę się, że wyjeżdżacie na turnus.
   Wiem, jak bardzo potrzebuje tego Ukochany Gabryś, i świetnie, że będzie miał tam ćwiczenia z panią terapeutą widzenia...
   Bardzo będę za Wami tęsknić!!!
   A z obrażaniem Eryka? wiesz, że to żart. On nie potrafi się obrażać.
   To najcudowniejsza osoba na świecie.
   Całuję Was bardzo mocno i życzę dobrej, spokojnej nocy.
   Pa Lusia

   Usuń
 5. A ja życzę samego zdrowia i ciepłych dni dla Gabrysia i dla Ciebie, Lusiu :) Ważne, żeby nie tracić dobrej energii i nią emanować, a wtedy dziecko to na pewno poczuje :)

  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń